Projekt má za cíl analyzovat stav připravenosti firem na absorpci inovativních technologií spojených s digitalizací průmyslu.

V rámci projektu vznikne metodika a dotazník pro inovační audity. Metodika bude reflektovat oblasti definované modelem RAMI 4.0. Platforma RAMI 4.0 spojuje základní charakteristiky koncepce Průmyslu 4.0 do trojrozměrného vrstvového modelu. Na základě tohoto modelu mohou být jednotlivé funkce Průmyslu 4.0 rozděleny do tříd a dále rozvíjeny.

RAMI 4.0

Vytvořená metodika a dotazník pak bude základním nástrojem pro auditní analýzu ve výrobních podnicích z Jihomoravského kraje. Na základě této analýzy budou zjištěny silné a slabé stránky podniků v oblasti digitalizace výroby a technologických trendů souvisejících s tzv. 4. průmyslovou revolucí. Na tuto znalost pak bude moci navázat tvorba praktických manuálů, obsahujících případové studie implementace prvků Průmyslu 4.0 z identifikovaných oblastí (automatizace, robotizace, diagnostika...).

 

Termín realizace: 1. leden - 30. duben 2017

Projektoví partneři: Regionální hospodářská komora Brno, INDUSTRY CLUSTER 4.0 (bez finančního příspěvku), Vysoké učení technické v Brně (bez finančního příspěvku)

Více informací: Radek Kopecký, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 532 194 922 

Výhody členství

Proč se stát členem klastru

Podpora při digitalizaci výrobních procesů

Pomůžeme udržet Vaši konkurenceshopnost

Podpora technického vzdělávání

Víme, že dostatek kvalifikované pracovní síly je základ úspěchu Vaší firmy

Podpora zahraničního obchodu

Dokážeme podpořit Vaše obchodní aktivity na zahraničních trzích

Přihláška ke členství

Vaše vstupenka do světa INDUSTRY CLUSTER 4.0 je připravena
Nezávazná registrace