Ve čtvrtek 22.6.2017 proběhl v prostorách RHK Brno workshop věnovaný digitalizaci a automatizaci výroby malých a středních firem.

Více než 30 zástupců firem mělo možnost získat nové informace o moderním plánování a řízení výroby, využití cloudových řešení a nových výrobních technologií v průmyslové praxi. Prostor byl věnován i dotačním příležitostem, které mohou v nadcházejících letech firmy využít pro své inovační projekty v oblasti digitalizace a automatizace. Workshop také představil výsledky analýzu připravenosti firem Jihomoravského kraje na Průmysl 4.0, kterou realizovala v předchozích měsících RHK Brno společně s klastrem INDUSTRY CLUSTER 4.0. Analýza identifikovala oblasti výroby s největším inovačním potenciálem. Nejen na tyto oblasti bude zaměřena pozornost klastru a RHK Brno při přípravě budoucích projektů a aktivit pro jejich členy. Jedná se především o oblast sledování stavu strojů, zakázek, výkonu operátorů; oblast prediktivní údržby a oblast systému plánování a řízení kvality (viz graf).

graf

Odpolední část workshopu byla věnována návštěve Výrobní buňky 4.0, která vznikla ve kuřimské společnosti Intemac Solutions společně se členy klastru a partnery. Buńka představuje pohled na základní jednotku chytré výroby, která ukazuje možnosti využití stávajících technologií s prvky konceptu Průmyslu 4.0 v praxi.

Výrobní buňku 4.0 tvoří platforma propojující obráběcí stroj s robotem a měřicí stanicí. Jednotka je unikátní v tom, že spojuje různá zařízení od jiných výrobců do jednoho celku, který dokáže jednoduše komunikovat a je připraven k zapojení do chytrých továren po celé republice.

Umožňuje například adaptivní výrobu, integrovanou robotiku nebo uniformní ovládání zařízení. Buňka bude dále rozvíjena ve spolupráci s dalšími partnery a bude v sobě postupně integrovat další funcionality výroby budoucnosti.

 

Výhody členství

Proč se stát členem klastru

Podpora při digitalizaci výrobních procesů

Pomůžeme udržet Vaši konkurenceshopnost

Podpora technického vzdělávání

Víme, že dostatek kvalifikované pracovní síly je základ úspěchu Vaší firmy

Podpora zahraničního obchodu

Dokážeme podpořit Vaše obchodní aktivity na zahraničních trzích

Přihláška ke členství

Vaše vstupenka do světa INDUSTRY CLUSTER 4.0 je připravena
Nezávazná registrace